| DeshiBebe a întrebat:

Hamsteri fac mult zgomot noaptea? Si cat ar costa o cusca cu tub+rumegus si suport pentru apa daca cumpar de la un PetShop?

5 răspunsuri:
| RamonaG12 a răspuns:

Cusca in jur de 15 lei, tub-ul la fel, rumegusul e mai scump, nu e rumegus de la lemne laughing) e mai sofisticat. Suportul pentru. apa la fel, in jur de 15 lei. Eu zic ca ai scaba cu vreo 70 de lei big grin Sau mai mult, sau mai putin. Dar sigur ce ai spus tu aici nu trece peste big grin
Funda?

| DianaDiaa a răspuns (pentru RamonaG12):

Daca nu ai idee nu mai raspunde.

Gresit tot. In primul rand cea mai ieftina cusca e la 25-28 de lei.Si e foarte mica.Rumegusul costa intre de 3-5 lei kg. Picuratorul e 5 lei dar primesti de la cusca.
Acum eu te sfatuiesc sa iti cumperi o lada mai mare din plastic(cam 20 de lei) pentru ca noaptea o sa roada tare gratiile.Nu o sa poti dormi.Si daca fac calculul te duce la 40 de lei. 20 cutia, lada +5 lei roata+5-6 lei picuratorul + 2 castonele ceva de macare(legume + seminte) cam asta e. Tub -sul de hartie.

| anonsiam a răspuns (pentru DianaDiaa):

Mi se pare o prostie ce ai spus, draga Diana. Cea mai ieftina cusca achipata cu de toate (casuta, tub de apa, suport pentru. mancare si eventual o scara daca are 2 "nivele" cusca) este in jur de 70 lei (cel mai ieftin). Eu cumpar rumegus la 6 lei si seminte de 15 lei. + roscove si salate. Roscove=9 lei; salate=9 lei.
PS.: Hamsterii daca fac galagie este de la rotita laughing Eu am 2 hamsteri dintre care unul (femela) seara, de fapt in fiecare seara, este treaza si se da in rotita iar rotita aia face un zgomot de te face sa iti iei campii, eu noapte pun cusca in alta camera ca sa pot dormi. happy

| DianaDiaa a răspuns (pentru anonsiam):

Eu am spus ca roade cusca(roata e altceva dar si aia se aude) Si da ai dreptate cusca normala echipata cu de toate scara tuburi casa costa minim 60 de lei. Dar poate economisi ca sincer sunt prea scumpe. Si ca vrei tu seminte de 1 milion si rumegus de alte 2 milioane (vba vine) e strict problema ta. Eu cu cat am zis ca gaseste cu atat am cumparat.N-am de ce sa mint. Poate sa improvizese casuta, tuburile.

| anonsiam a răspuns (pentru DianaDiaa):

Fara suparare dar eu iau asa scumpe pentru. ca am doi. Si amandoua mananca de rup. Si pe bune. Un sul de hartie? Ok e prima oara cand aud asa ceva.