| YukiChan a întrebat:

ofer funda :X. Acum ca e vara, m-am gandit sa imi gasesc un hobby. Imi place deja sa citesc, si sa cant, dar de data aceasta as vrea ceva cu un rezultat "palpabil", "concret", care sa imi ramana amintire, dar daca se poate, fara confectii de bijuterii. De asemenea sunt pasionata de arta coreeana(in general asiatica) si as fi curioasa sa gasesc un hobby care sa cuprinda si aceasta pasiune a mea(preferabil fara origami).

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti invata o limba straina. Cum zici ca iti place arta asiatica, poti invata o limba de prin zona. Am aflat si eu mai inainte de site-ul www.livemocha.com, unde au cursuri gratuite de limba straina. Iti trebuie doar cont, care dureaza 30 de secunde pana il faci.
Sau ai mai putea incerca sa faci origami. Eu am incercat candva cand ma plictiseam tare de tot. Am facut cateva modele mai usoare si chiar mi-a placut.

| YukiChan explică (pentru anonim_4396):

Ei bine, am specificat fara origami, iar o limba straina cunoscuta nu este tocmai ceva "palpabil". Dar site-ul pe care mi l-ai recomandat este extraordinar! De cand cautam asa ceva! Poate ca nu ar trebui sa ma avant tocmai la o limba asiatica, dar de multa vreme imi doresc sa invat italiana, asa ca de maine am de lucru. Iti multumesc din suflet. O seara cat mai placuta! big grin

3 răspunsuri:
| alexalexuz a răspuns:

Lasate de prosti si fate manager sau doctor cameraman jurnalist castigi 50 de mii de euro pe luna cu prostia ta nici o mie funda?

| YukiChan explică (pentru alexalexuz):

Un hobby se presupune ca nu iti aduce venituri ci doar satisfactie personala. Eu am cerut idei de hobby-uri, asa ca raspunsul tau nu mi se pare relevant.