| Takamine a întrebat:

Spuneti-mi si mie mai multe rase de caini potrivite pentru apartament ( nu cresc mari ) si sunt foarte jucausi. FUNDA!

13 răspunsuri:
| Cookie28 a răspuns:

Yorksgire,Bichon,Pudel,Mops,Pechinez.

| RedNose a răspuns:

In primul rand, labradorul, chow-chow si ciobanescul german nu sunt de talie mica.
La banii pe care ii oferi tu pentru caine ti-ai putea lua un pechinez, dar sa stii ca un caine e costisitor. Cand e mic(pana pe la 6 luni) pe vaccinuri, deparazitari, mancare si accesorii vei ajunge tot la vreo 400lei pe luna daca nu mai mult, apoi la maturitate cam la 200lei/luna.

| piTiCcu a răspuns:

Chow Chow
Ciobanesc German
Terierul scotian
Chihuahua
Cocker spaniol

| Diavolcata a răspuns:

Bichon

| karsivan a răspuns:

Http://clujnapoca.olx.ro/catei-jack-russell-terrier-iid-462881380
Este catelul din filmul Masca cu Jim Carrie este plin de energie este mic si dragut.

| MariusSB a răspuns:

Buna ziua

Chihuahua
Bichon
Chow Chow
Yorkshire Terrier

Sunt foarte draguti, jucausi si se ataseaza repede de stapan!

| FionaFlower12 a răspuns:

Bună! :)
10. Bichon
9. Chihuahua
8. Pudel
7. Ogar pitic italian
6. Teckel
5. Lhasa Apso
4. Shih Tzu
3. Yorkshire Terrier
2. Mops (Pug)
1. Bulldog englez
http://animale.acasa.ro/caini-77/5-
rase-de-caini-potrivite-pentru-apartament-175561.html
http://www.reginele.ro/rase-de-caini-potrivite-pentru-apartament-721
http://www.zooland.ro/......-7220.html
Dar să şti că câini trebuie să stea la curte. :) Dar câinele perfect pentru apartament este bulldogul englez. Bulldogul englez:Este destul de drăgălaş nu ocupă prea mult spaţiu si rămâne mic are şi părul scurt şi nici nu latră prea mult. Dar nu prea este jucăuşi mai mult doarme. Mai este şi Yorkshire Terrier care este foarte jucăuşi. :) :D :)

| XperimentX a răspuns:

Incearca Bichon Maltez este un caine dragut si jucauswinking

| KinkyDive a răspuns:

Bichon
terrier
cocker [talie mica]

| Takamine explică:

Vreau sa adaug sa nu costa foarte mult adica eu zic 300 - 400 lei maxim dau!

| AlexAlexei20 a răspuns:

Beagle
Bichon
Chow Chow
Labrador
Alopekis
Fox Terrier Toy
Japanese Chin