| KeepCalm a întrebat:

Ce rase de caini sunt potrivite pentru apartament? va multumesk.

Răspuns Câştigător
| Ben. a răspuns:

E o tortura si pentru tine si pentru caine.cainii au nevoie de spatiu si simt nevoia sa se joace cu orice. un pinscher sau un terrier poate sa scoale un bloc intrg fiindca nu se opresc din latrat. dc te tine buzunarul ia-ti un bulldog englez.doarme pe el.nu ocupa prea mult spatiu si e destul de dragalash in hidoshenia lui.are par scurt.latra destul de rar.la fel sunt si whipet si picollo italiano, niste ogari pitici, dar trebuie sa-i scoti.

12 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Cainii trebuie sa stea la curte.

| hugin a răspuns:

Orice caine de talie micasau medie, sau cainii care sunt mai lenesi.
Nu-ti recomand la apartament Malamut, Huski, Ciobanestii.
Ii chinui si pe ei si pe tine.
Potriviti sunt asa: Dalmatienii, Boxerii, Buldogii, Pechinezii, sunt multe rase. Depinde mult si de ce fel de persoana esti tu si ce-ti doresti de la un caine

| RamonaMn a răspuns:

Cani de talie mica si care nu le cade parulhappy

Ex: Pechinez kisskiss

| LiLlYAnNe a răspuns:

Peckinez, Cooker, Chihuahua, Yorcshire Terrier, Toy Terrier.

| N538961518 a răspuns:

Rase carora nu le cade parul as spune eu.

| dani9354 a răspuns:

Pechinez, coker,

| alinutzy19 a răspuns:

Eu imi cumpar pomeranian si stau la bloc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Eu nu am câine și locuiesc la bloc.
În situația în care aș lua un câine, sincer aș alege talie mică sau mijlocie.
Personal, îi găsesc foarte drăguți.
Nici cei de talie înaltă nu sunt de lăsat, dar ei merg excelent la curte.
Acum, tu iei hotărârea.
Un cățel simpatic și cuminte.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Afla mai multe aici: http://www.good-manners-for-dogs.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barzoi(Ogar rusesc)

| ...zuzu... a răspuns:

Daca iti doresti neaparat un caine si stai la apartament iti poti cumpara un pichinez... Te sfatuiesc sa nu aduci un caine de talie mare deoarece sunt foarte greu de ingrijit atunci cand imbatranesc...