| frosty98 a întrebat:

stie cineva de unde pot cumpăra lichid pentru o bricheta zippo? Adica se gaseste la tutungeri sau benzinarii sau pur si simplu la super marketuri?

2 răspunsuri:
| paulpaul25 a răspuns:

In mod normal benzina pentru brichete se gaseste la tutungerii si supermarketuri dar si magazine de genul 38+. Nu este nevoie chiar daca este zippo sa ii pui benzina marca zippo. Este mai scumpa si identica din punct de vedere al calitatii cu una de la o firma mai putin cunoscuta. Am o zippo de peste 10 ani pe care o alimentez doar cu benzina de 38+ si merge perfect.

| viotedy a răspuns:

La rusi, pe unde vand ei-standuri, piete.