| CrysMax a întrebat:

.. Știe careva de unde pot achiziționa un șobolan că animal de companie? Nu spuneți de olx, sau ocazii... Sunt din București și caut un petshop ce să dețină astfel de mamifere. aștept răspunsuri serioase. Funda

Răspuns Câştigător
| Snowa a răspuns:

Poti cauta la un om care detine serpi, unii isi hranesc serpii cu sobolani vi. Poate iti face si tie rost de un sobolan. Ei nu au boli ca cei de pe strada si sunt bine hraniti pentru a nu imbolnavi sarpele.
Daca nici solutia asta nu merge atunci cumparati alta rozatoare (iepure, hamster, chinchila etc.).

| CrysMax explică (pentru Snowa):

Mulțumesc de răspuns, serios, la așa ceva chiar nu m.am gândit. In sfârșit dau și eu de cineva care răspunde la întrebarea pusă și nu la altceva.

| Snowa a răspuns (pentru CrysMax):

Cu placere happy

5 răspunsuri:
| Staif a răspuns:

E plin Bucurestiul de sobolani si mai vrei si tu unul. Cred ca glumesti.

| Staif a răspuns:

Da, la cat de murdar raspunzi, meriti sa traiesti la un loc cu sobolanii!

| AntoniaRules a răspuns:

Hey!
Sobolani nu prea gasesti in pet shopurile din Romania si dupa cum vezi, nu sunt tare apreciati.Si eu am vrut un sobolan, dar nu am gasit de vanzare.Dar am gasit altceva:Veverita Degu.
Costa cam 40-60 lei.Eu am luat-o din Satu Mare cu 20 de lei.Cauta pe net, sunt convinsa c-o sa-ti placa!