| MariuS88c a întrebat:

Salut tuturor, am un Purcelus de Guineea si as vrea sa ii fac o baie dar îmi puteți spune daca va rog frumos cu ce sa il spăl?

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Porcusorii de guineea nu se spala, cum nici iepurii nu se spala. pielea si blana lor nu au nevoie de spalare, ei se curata singura. Daca il speli, s-ar putea sa il alegi cu o iritare, o bola de piele sau sa raceasca. Dar daca iti asumi riscul trebuie sa il speli cu un sampon cu ph mic ( cum este cel pentru pisica sau caine, nu stiu daca exista sampon pentru porcusori) si apa sa fie calduta.

| Şerbu_Gabriel_1998 a răspuns:

Pune-i o tavita cu nisip de chinchilla