| anonim_4396 a întrebat:

Salut,tuturor columbofililor.Imi vine sa turbez, cand le fau drumu la Porumbei dimineata, zboara pe casa.In doua minute deja si apare uliu si i fugare, de 2-3 ori pe zi i fugare.M-am gandit sa fac un experiment.Cand a venit un gutan la mine, l-am prins, l-am omorat si l-am aruncat pe casa deja cum l-am aruncat a si venit uliu si l-a luat.Ce sa ma fac? Ce pun anti-lui? Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| andreienciu a răspuns:

Nu mai le da drumul la porumbei ceva timp si poate pleaca eu asa am facut si n-a mai venit uliu (2 sapt i-am tinut asa)

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pune o sperietoare poate nu mai vine.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cum așa, și tu faci crime, nu doar uliul? Urât gest. straight face
În rest, te-a sfătuit bine câștigătorul fundiței, nu le mai da drumul o perioadă (lungă!), până când uliul se dezobișnuiește și nu vă mai vizitează.