| bogdan1423 a întrebat:

Am porumbei..si acu 2 saptamani am prins in cotet o porumbita(precizez ca era intrata in cotet, nu la ciur) si astazi cineva care pretinde ca este porumbita lui ma ameninta ca daca nu ai dau drumu la porumbita vine cu politia la mine. Este acesta un "furt" sau se poate intampla ceva? Imi cers cuze daac am gresit categoria

2 răspunsuri:
| LIN2010 a răspuns:

Porumbita are inel de identificare pe piciorus? daca are si nu este al tau atunci probabil este al lui, dar trebuie sa faca dovada, altfel cum dovedeste ca este proprietarul porumbelului.

| YONTU a răspuns:

Salut! happy
Atata timp cand spui adevarul, ar trebui sa invingi, dar daca nu te crede inseamna ca ai nevoie de martori; mai inventeaza si tu ca mama a fost de fata cand porumbita a intrat in colivie, k a incercat sa o scoata, mama masii! etc. Fii smecher! IMprovizeaza pentru a castiga!