| phantom2k a întrebat:

Salut tuturor, vreau sa imi iau un catel de talie mica/medie sa il tin in casa, conteaza sex-ul cu ceva? daca este femela sau mascul, in comportament sau.....nu stiu, alte chestii sa stiu ce sa iau!?

Răspuns Câştigător
| LittleBugsBunny a răspuns:

Conteaza rasa, sexul evident pentru ca femelele devin mai iritate cand vor sex, eu iti recomand un boxer german ( talie medie) foarte jucaus si protector cu stapanul si copiii ( oricine ar fi ei rude sau ai stapanului) o sa ai niste probleme cu faptul ca roade chestii inca de cand sunt mici, sforaie si mananca ( un sac de 10 kg de hrana uscata pe luna cand sunt adulti) in rest cand esti plecat de acasa doarme in principal si mananca ( cam orice ii dai al meu a ajuns sa manance nuci, alune, gutui, mere si cam orice ma vede ca mananc) ai grija de el cand e pui, fa-i toate vacinurile si i-ai un ham pentru a-si dezvolta musculatura pieptului, dupa poti trece la o lesa normala. Unii le taie coada si urechile ( desi e ilegal) pentru a arata mai tineri cand imbaranesc

1 răspuns:
| westie21 a răspuns:

Buna! NU CONTEAZA SEXUL, CULOAREA ETC! Trebuie doar sa l iubesti. Eu am femela (bulldog francez) si am avut si mascul.