| AndreiDeyu2004 a întrebat:

Salut. Va rog sa ma ajutati, nu mai pot de nervi. Am un bichon havanez mascul, varsta 8 ani. Cand e cald sau racoare afara, cere foarte rar spre deloc noaptea. Cum da frigul afara, catelul meu cere afara noaptea din 5 in 5 minute, iar veranda mea este rece pe timp de iarna. Ajung sa racesc din cauza catelului meu. Asa face de fiecare data, exact cand ploua sau exact cand e cel mai frig, atunci ma enerveaza ca cere afara. De la ce o fi? Si anul trecut mi-a facut la fel, exact cad ploua sau cand era mai frig, atunci ma enerva cu cerutul afara.

9 răspunsuri:
| Milja a răspuns:

Ținel afara

| Wr3nch a răspuns (pentru Milja):

E bichion nene, nu catel tomberonez sa il poti tine afara pe minus.

| Wr3nch a răspuns:

Monteaza o usa pentru caini sa poata iesi si intra cand vrea.

| king5151 a răspuns (pentru Wr3nch):

Bichion? laughing)

| Wr3nch a răspuns (pentru king5151):

Opa, o venit politia gramaticii la 2 noaptea. Merge nene si bate la alta poarta.

Răspuns utilizator avertizat
| cristi202 a răspuns (pentru Wr3nch):

laughing

| Dolyta a răspuns:

Poate are o sensibilitate la vezică. la fel mi se întâmplă mie (om fiind), cand e frig ma apuca pipi mai des, si mai ales noaptea cand se mai răcește in cameră, in rest nu am nimic. mergi la veterinar cu el

| Felys a răspuns:

Posibil infectie urinara. A mea cand ploua ma uimeste cat de mult poate sa se tina numai sa nu o dau afara in ploaie.Eu am montata in usa principala usita de vizitare pentru ea si intra si iese cand vrea tocmai ca sa nu fiu nevoita sa ies cu ea afara.