| marinel1 a întrebat:

Salut, va rog uitat-va la cele 2 imagini, si spunet-mi daca aveti vreo idee ce ar putea sa aiba, are labuta umflata, si si gatul i s-a umflat...de cateva zile.

http://imageshack.us/photo/my-images/849/bzom.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/36/ajpd.jpg/

precizez ca mai intai a avut labuta umflata, iar apoi a inceput si gatul.

Răspuns Câştigător
| Harpo a răspuns:

Vai de mine! Dar cate luni are catelul ca pare foarte micut? Ca informatie, in tara unde locuiesc este interzis sa desparti un pui de mama lui inainte de 10 saptamani.
Si apoi, de ce nu-l duci la veterinar? Nu ai cum sa ai raspunsuri care sa te ajute aici, ca nu sunt veterinari pe site si un animal trebuie vazut si controlat ca sa i se puna un diagnostic. Aici lumea isi da cu presupusul. Si cu presupusul catelul tau poate da ortul popii, intelegi? Cand tu esti bolnav, te duci la doctor. Doctorul animalelor este veterinarul. Te incurajez sa te duci la el cu catelul tau.

1 răspuns:
| thalyslly a răspuns:

Probabil un edem sau un abces.trebuie dus la veterinar pentru a drena lichidul