| ReptarX a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un catel.Un catel inteligent,de talie medie sau mare, iubitor si destul de neprietenos cu persoanele straine.Stau la apartament si nu vreau sa lase par.Multumesc!

5 răspunsuri:
| DnFn a răspuns:

Buna. Rase de caini care le cunosc comportamentul sunt : Labrador si Golden Retriver, Rottweiller, Dog Argentinian, Pitbull si Amstaff. Recomand un amstaff, nu ii care parul daca are o alimentatie corecta si o igiena buna. E un caine inteligent, iubitor si foarte ascultator atata timp cat stii sa il educi. Bland cu copii si un foarte bun caine de paza. Pentru orice caine nu iti recomand sa il inveti neprietenos cu celelalte persoane sau caini! Cati ani ai?

| handmade534 a răspuns:

Toti cainii lasa par, altii mai mult, altii mai putin, dar daca il perii regulat nu o sa ai mari probleme. Ti-as fi recomandat un labrador retriever. Matusa mea are unul si e super inteligent, cand ma plictisesc ma joc pititea cu ellaughing

| DianaDianaa a răspuns:

Fox terrier. Daca se lupta cu ursi vulpi. Iubeste copii de 18 ani mai mult.Dar in rest rupe hotii! Amstaff-ul si pitbull-ul turbeaza dupa 4, 5 ani!

| BobyDoru a răspuns:

Ia-ti o pisica, un hamster sau un arici.

| TaekwondoGirl a răspuns:

Ciobanescul german este o rasa super inteligenta si nu lasa par daca il piepteni regulat.