| OOOLEOOO a întrebat:

Saluta TPU

Tocmai am primit o capra de la Bunicu, imi plac foarte mult aceste animale si asi dori sa-mi mai iau, Dar am o problema cu aceasta.

Nu a nascut de 3 ani, si inca da lapte 1l pe zi, Problema ei e ca nu sta la Tap, initial am luat-o cu gandul sa vad daca imi plac aceste animale si ca-mi voi lua altele si aceasta sa o tai, Dar acum parca m-am indragostit de ea si nu vreau sa o tai!

Asa ca nu exista metode ca sa o conving sa stea la tap? e neaparat nevoie sa-i dau sperma prin injectie? si ce sa-i dau sa dea mai mult lapte? Puteti sa-mi dati cateva sfaturi pentru ingrijirea ei?

Ps. capra nu stiu ce rasa ii dar seamana cu aia alba de banat, e alba fara coarne cu uger mare greautatea nu prea o stiu iar varsta este cam mare de 5-6 ani.

Multumesc big grin

1 răspuns:
| Deicide a răspuns:

Şi mie îmi plac caprele.