| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de idei pentru o serbare (copii clasa a 3-a): "Craciunului din Germania".

4 răspunsuri:
| ElenaMaria201403 a răspuns:

Puteti sa gatiti impreuna cu copii niste preparate specifice Germaniei(ca un fel de masa de Craciun), sa daruiti fiecarui copil cate o litera din Germana si sa invete o rima scurta/o poezioara/un cantecel (de exemplu a vine de la alfabet, ananas, ani) gasiti pe Youtube asemenea videoclipuri, sper ca v-am ajutat!

| mijlsac a răspuns (pentru ElenaMaria201403):

Dureaza prea mult gatitul.
Trebuie ceva relativ scurt, interesant si captivant ca va fi intr-un amfiteatru in fata intregii scoli.

| ElenaMaria201403 a răspuns (pentru mijlsac):

Ce spuneti de un dans in stil german in fata scolii?

| mijlsac a răspuns (pentru ElenaMaria201403):

Alte idei?