| FelixKGB a întrebat:

Salutare, am o mulineta la care mi s-a stricat un pinion, dacă ma puteți ajuta de unde as putea sa fac rost de acel pinion? Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
| JackR a răspuns:

Din experienta stiu ca pe langa fiecare magazin cu articole de pescuit exista cate un "nene" care repara mulinete, lansete, face monturi etc. Cauta-l!

Sau, daca vorbim de o mulineta "de firma mare", gen Daiwa, Shimano, Penn etc., service-ul de la Arrow poate sa-ti comande piesa defecta si sa ti-o inlocuiasca.