| vladelvis a întrebat:

Salutare,mă puteți ajuta cu niște sfaturi despre prima zi de liceu? Mulțumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Miree a răspuns:

Trebuie să te duci cu încrede în tine şi să socializez! Nu trebuie să te ascunzi sau să-ţi fie teamă de ceva! Anii de liceu sunt cei mai frumoşi! Să NU te dai mare pentru că asta va atrage multă lume şi multe chestii urâte!

| AnnaaaMaria a răspuns:

Pentru mine prima zi de liceu a fost destul de ciudată din cauza faptului că nu cunoșteam aproape pe nimeni, iar ceilalți se cunoșteau între eilaughing fă cunoștiință cu ceilalți și începe să porți discuții cu ei..de la ce școli vin, de ce au ales liceul respectiv și profilul, ce vor să facă după liceu, dacă știu cum sunt profesorii

| JIJ a răspuns:

Fii prietenos, fa cunostinta cu toata lumea, in prima zi nu prea se stie care-i care, daca faci cunostinta cu toata lumea colegii te vor vedea de bun; D

| vladelvis explică:

Vă mulțumesc frumos!

| ThatsTheSpirit a răspuns:

Nu prea veți face mare lucru în prima zi de liceu (mă refer la ore). Sfatul meu e să fii tu însuți și să fii prietenos cu colegii pentru a te asigura că vei reuși să îți faci prieteni. Și încă un lucru: încearcă să faci impresie bună profesorilor.

Îți urez succes la liceu! happy

| Leo1984 a răspuns:

Fii tu. Nu fi intimidat. Toti au emotii. Majoritatea mai multe ca a tale. Nu incerca sa fii altcineva decat esti. Succes!