| Whitesnake99 a întrebat:

Salutare! cei care aveti pisica, se poate sta cu litiera in camera de dormit? miroase rau?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chiar in camera in care dormi, nu. Eu o tin in alta camera decat cea in care dormim. Miroase doar cand face treaba mare, atunci imediat dar silicatul(nisipul din litieră) absoarbe mirosul.
Am un motan British Shorthair, are 5 ani.
Ca si o concluzie, este departe de ce a scris CristiDinBucuresti că va mirosi ca un wc in cameră.

| Simpatic a răspuns (pentru darrio2007):

Rasa de pisici care imi place cel mai mult, sunt frumoase si cele din albastru de rusia, insa british shorthair sunt minunate!
am in familie pe cineva care are fix rasa asta, dar femela
sunt atat de cuminti aceste pisici happy

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Litiera pisicii se tine in baie nu in camera ta la nas sa miroasă, litiiera si daca o ti in baie trebuie sa o cureti de 2 ori pe zi cel putin, sau sa i pui pisicii nisip care absoarbe mirosul, sa stai cu litiera in camera este acelasi lucru cu a muta wc ul in cameră, tot la fel de frumos va mirosii.

| dullcat a răspuns:

Buna.Se poate, dar nu e recomandat.Nu gasesti un loc sa o pui in baie? Nu e deloc placut sa fie in dormitor, in primul rand din cauza mirosului.De fapt, e chiar nesanatos daca, de exemplu, folosesti nisipul mineral pentru litiera, ala care lasa praf cand pisica da cu labuta sa isi faca treaba.Plus ca e si zgomotos, iti va deranja somnul, ceea ce nu cred ca doresti.Cel silicat nu face praf, dar, la fel, e zgomotos.Te vei convinge si singur/a de dezavantaje.

| nukeyly a răspuns:

Se poate**
1. daca ti-e lene de tot si toate
2. daca toata casa ta are 1 incapere cu toate vrac si-i putin probabil,
3. dar daca ai mai multe incaperi atunci se tine separat e mai normal, mai sanatos si mai vesel.

Exemplu, la fel cum vopseaua, diluantul, acetona, etc se tin teoretic in dulap metalic dedicat intr-un loc bine ventilat, departe de surse combustibile; sa nu respiri emisiile COV, aceleasi ce le simti cand mergi la MARKET pe randul lung de 12m plin ochi de detergenti AZ "parfumati" cu benzo penta hexa. De evitat stationarea si respirarea in zona pentru o viata sanatoasa.

| ILoveBlackCats a răspuns:

Mdeah, se poate, dar nu e indicat. Eventual tine-o in baie. Mirosul depinde de nisipul din litiera, ce calitate si "caracteristici" are

| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Ia-ti litiera acoperita complet.

| Nedumeritul24 a răspuns:

Mie chiar imi place. Poate iti place si tie. Eu zic sa incerci sa dormi cu ea macar o saptamana. In primele zile nici mie nu mi-a placut, dar dupa vreo 4-5 zile deja a inceput sa-mi placa. Tu faci ce vrei