| sweetluly a întrebat:

Salutare!
cum pot sa conving pe cineva sa imi cumere lucruri?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In primul rand daca tu obligi o persoana sa faca asa ceva esti o nesimtita (te poti alege si cu o palma buna) si 2º lucru: mai bine lucrezi si pe banii tai iti cumperi ce vrei.

| Zippy a răspuns:

Daca esti fata e suuuuper usor:Te mariti cu un miliardar mai batran caruia i se scurg ochii dupa fete tinere si asa ai rezolvat-o

| wurgut a răspuns:

Incearca sa-i prezinti lucrurile pozitive ale produsului tau. Ascunde defectele, compara-l cu alte alternative si incearca sa-l convingi ca al tau este alegerea perfecta. Incearca sa dialoghezi cu clientul si sa ii pui intrebari. Incearca sa nu pleci de la preturi mari si sa ii demonstrezi ca functioneaza.
O zi buna!