| OliverG a întrebat:

Salutare!
Sa iau lectii de Judo sau de Acordeon?
Nu am timp pentru ambele (31 de ani)

Răspuns Câştigător
| ynad0987 a răspuns:

Simplu! Încearcă-le pe amândouă și vezi care îți place?!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De acordeon. Pentru judo esti cam bătranel.

| dullcat a răspuns:

Dai cu banul si astfel alegi mult mai usor.Have fun.

| johnnny123 a răspuns:

Iar noi pe ce ar trebui să ne bazăm opinia?
Ție îți sunt perfect egale? Nu ai nicio preferință între judo și acordeon? Totuși sunt două chestii radical diferite...

Dacă-ți sunt egale, dă cu banul. Dacă înclini către unul, fă-l pe ăla. Oricum la 31 de ani nu vei deveni nici vreun campion la judo, nici vreun mare acordeonist.

| OliverG explică (pentru johnnny123):

Ma deprimilaughing e vorba doar de un hobby

| johnnny123 a răspuns (pentru OliverG):

Păi întrebarea mea rămâne: Dacă este vorba doar despre un hobby, nu simți și tu o înclinație mai mare spre una sau spre cealaltă? Cum este posibil ca două hobby-uri atât de diferite să te atragă fix la fel de mult?

Aș fi înțeles dacă nu te puteai decide între a lua lecții de salsa sau lecții de samba. Dar între acordeon și judo este o diferență atât de mare încât este practic imposibil să nu simti o atracție mai mare pentru una dintre ele.

| Eireann a răspuns:

Eu zic judo, activitatea fizica face bine si corpului si mintii. Daca locuiesti la bloc sau ai vecini aproape tentativele tale de a invata sa canti la acordeon o sa le afecteze sanatatea mintala pana cand o sa atenteze ei la sanatatea ta fizica.

| Anonim027 a răspuns:

De acordeon, cântând lui Dumnezeu

| Utiliz a răspuns:

Cu acordeonul te poti hobby-ui pana la moarte. Cu judo, doar in tinerete.

| OliverG explică:

E vorba doar de hobby
Sunt inginer laughing