| Daniel7799 a întrebat:

Am un motan de vreo 5 luni si are probleme cu puricii. I-am cumparat acum 2 saptamani o zgarda ati-purici, iar azi cand l-am periat, am obsercat purici exact la gat, sub sgarda. Stiam ca mai are in partea inferioara, la dos, dar nu am observat sa aiba si la gat pana acum. Se pare ca mirosul pe care-l emana zgarda nu-i deranjeaza.

Ce metode eficiente pentru a scapa de purici stiti? Funda.

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Hei! happy
Du-te la un petshop sau o farmacie veterinara si cere fiola pentru purici si capuse.Eu am caine si luna de luna ii pun Advantix.(este si varianta pentru pisici) Chiar nu o sa mai aiba niciunul.Am fost cu cainele meu la tara, la bunici.Ei au un caine care avea purici.Cainele meu desi s-a jucat cu celalalt nu a luat niciun purice (acest fapt l-am remarcat dupa o investigatie minutioasa pe blana cainelui happy ).Nu uita sa precizezi si cate kilograme are felina.

4 răspunsuri:
| MadalinG99 a răspuns:

Este vara. acum ii ia de prin iarba peste tot sunt purici, nu ai ca sa faci, eu ii curat pe a mei... ii gasesc si ii omor.

| Daniel7799 explică:

Nimenisinimc, si eu tot asa banuiam despre zgarda. Multumesc! Nu am avut pana acum o alta pisica. happy

| Nimenisinimc a răspuns:

Zgarda nu e pentru eliminarea puricilor. Ea se pune pentru a îi tine la distanta odată ce ai scăpat de ei. Cumpăra salon pentru purici și fa.i o balta, apoi îi poți pune zgarda. Dacă problema persista, este un vaccin pentru. purici ( eu am scăpat de problema așa. ) sper ca te.am ajutat happy

| Nimenisinimc a răspuns:

Şampon. Scuzee