| TeoNV a întrebat:

Cum poate scapa pisica mea de purici? Are 5 luni si sta doar in casa, dar mereu are purici, orice as incerca. I-am cumparat o zgarda speciala ( nu a functionat), am dus-o la veterinar si i-a dat cu un spray special ( nu a functionat), si nici acele picaturi ( sau cum se numesc) pe care i le-a aplicat pe ceafa nu au reusit sa o ajute. Mai stiti alte metode care ar putea sa o ajute?

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Da-o cu otet, o tii asa 30 minute apoi o speli.Da cu otet si pe jos, prin colturi.

| ElGreco21600 a răspuns:

Este un leac babesc, care chiar a functionat la mine. Da cu cenusa pe spinarea pisicii. Cenusa o sa alunge puricii.

| BarnaCamelia2001 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema. Dar am cumparat niste picaturi numite Parakill
https://www.google.com/......ps?/search foarte bune. dai 30 lei dar se merita si contine foarte mult. cam 100 picaturi. Iar daca nu tot nu merge.ii faci baie. Iar cand blana inca mai e uda o dai cu picaturi la ceafa si sub gat ca ea sa nu poata sa se linga. Succes!

| AmmyShadow a răspuns:

Buna! Am si eu o pisica, are 4 luni! Avea purici, eu stau la bloc, o ingrijesc foarte bine, dar tot nu puteam sa-i prind pe toti. Eu am dat-o cu Parakill, picaturi speciale pentru pisici si a scapat. Trebuie sa o speli inainte cu sampon de pisici antideparazitare si dupa ce se usuca trebuie sa-i pui pe ceafa, dar pe piele, nu pe blana 1 pictura la 1 kg. Si nu trebuie sa o speli dupa. O sa se poarte ciudat, o sa se linga, o sa se scarpine mult, dar in 24 de ore mor puricii. Nu trebuie sa o atingi la ceafa timp de 12 ore. Incearca si sunt sigura ca v-a scapa. La mine a mers. Sa-mi zici daca ai reusit. happy big grin