| smileface_6240 a întrebat:

Eu iubescsuper mult animalele si imi doresc mult un bichon frise.
Nu cred ca e o idee buna sa-l tin la bloc deorece ar treuie sa stea 3 ore singur in casa.
Stie cineva vreun loc unde pot sa las cainele cand nu am timp pentru el?
Exzista vreo canisa care face asta?
Sa fie prin zona Sibiului va rog.

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

E ok sa-l duci la o pensiune, dar nu stiu daca iti permiti sa faci asta in fiecare zi. Daca iti permiti, atunci e ok, cu toate ca eu nu-i vad rostul.
Cainele trebuie sa se obisnuiasca in casa, acel loc trebuie sa fie si casa lui si sa se simta in siguranta.
A-l plimba de la o pensiune la alta, mi se pare ca mai rau l-ai zapaci...
Lasa-l singur ca nu are nimic. Sunt caini care stau singur 8/9 ore pe zi. Eu il las pe al meu si 8 ore cand am cursuri la facultate pana tarziu. Cand era mic latra! Acum sta cuminte!
Si al tau e posibil sa latre la inceput, dar se va obisnui.

2 răspunsuri:
| Larette a răspuns:

Hmm, eu zic ca nu e nici o problema in a iti lasa caine singur acasa, eu imi las cainele acasa 6 ore, si nu are nimic...si al meu e meu. Daca daca vrei sa iti duci cainele la o pensiune pentru caini. nu ai decat.

| OneGirl_8151 a răspuns:

Daca il ei de mic mai bine ar sta cu tine, ca sa se obisnuiasca, eu am avut un bichon frise dragastos tare, imi e foarte dor de elcrying, acum am un bison bolognese la bunica mea si cand vin sare pe mine, plange, ma pupa ca ii e dor, e un alintat, nu iti recomand sa il duci sa il tina altcineva, si crede-ma stiu foarte multe lucruri despre animalele de companie, succes!:*