| 1234Cryssuu4321 a întrebat:

Eu imi doresc foarte mult un catel, rasa Bichon Frise. In primul rand as vrea sa stiu cum sa imi conving parintii sa imi cumpere unul ( stau la bloc ). Si as mai vrea sa stiu cam cat costa si ce este mai important : daca lasa mult par in casa.
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Costă în jur de 200 de euro, dar poți să găsești și mai ieftini, de exemplu la 700 de lei dar și mai scumpi. Lasă păr doar în perioada de năpârlire și atunci e problemă cu orice câine, dar dacă aspiri zilnic e ok.
Părinții îi conving arătându-le că te-ai interesat, că ști exact de ce are nevoie rasa respectivă, ști de ce îți dorești un câine din rasa respectivă și le prezinți concret care este prețul, de ce are nevoie câinele pentru îngrijire, unde a găsit cățelul care îl vrei și desigur trebuie să-i conving că o să ai grijă de el, că până la iarnă nu o să te saturi și o să-l scoți de dimineață la minus 10 grade pe afară. Trebuie să le explici că o să ai grijă de el și chiar să o faci.
Dacă ți-a fost de ajutor și ești pasionată de căței și vrei să afli mai multe despre despre ei dar să vezi și poze amuzante uite pagina mea de facebook, dacă-ți place aștept un like:
https://www.facebook.com/Yodapuffy?ref=tn_tnmn

1 răspuns: