| AuDcuLoR1 a întrebat:

Salutare TPU, Vreau sa imi cumpar un ciobanesc german in varsta de o luna dar am auzit ca ciobanesti germani nu prea este prietenoasa cu alti caini si oameni, cum as putea face sa fie prietenos si cuminte? deoarece vreau sa il tin in apartament.

3 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Depinde de cum este crescut si dresat.Nu te-as sfatui sa iti iei astfel de caine pentru apartament.Are nevoie de spatiu. Daca il ti in apartament este foarte probabil sa fie mai agresiv.

| Che16Hz a răspuns:

Eu iti recomand sa nu iti cumperi acel caine daca o sa-l tii in apartament, daca vrei un caine care poate fii tinut in apartament dar de talie mai mare si puternic, iti recomand un amstaff, daca vrei sa fie prietenoasa cu alti caini si oameni trebuei sa socializeze de mica cu ei, daca o sa socializeze cu ei o sa fie in regula.P.S:Am un vecin care are un ciobanesc german si intr-o zi i-a scapat din curte, tin sa zic ca nu am cunostea, a venit la mine si a vrut sa ma joc cu el big grin

| AuDcuLoR1 explică:

Murioara **** in chin de **** nu mai comenta aiura in **** mea de taran prost.