| Elena_Bratu_1998 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un animal de casa si nu stiu ce sa aleg dintre: pesti, papagal sau broasca testoasa.
Ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| Singlewolf a răspuns:

Eu zic testoase ii pentru binele tau fiindca pesti mor repede asa ca nu te poti atasa de ei.Am avut si eu pesti dar intr-o luna mi-au murit, iar papagali mor intr-un an.O prietena de-a mea a avut s-a atasat de ei dar dupa un an au muritsad dar eu am testoase care traiesc pana la 50 de ani si te poti obisnu-i cu ele, sa te atasezi de ele, sa te joci si sa te uiti la ele cum inoata!
Ps:E relanxant sa te uiti cum inoata testoasele...happy

| Elena_Bratu_1998 explică (pentru Singlewolf):

Am avut si eu papagal dar a murit in 1an si jumatate.

| Singlewolf a răspuns (pentru Elena_Bratu_1998):

Mersi pentru FUNDA,, ....imi pare rau pentru papagalsad

7 răspunsuri:
| KinderBeeeib a răspuns:

Pesti sunt greu de ingrijit si inactivi.
Broasca testoasa la un momentad incepe sa miroasa foarte urat indiferent odata la cat ii schimbi apa si creste si e pretentioasa la mancare.
Iti recomand un papagal, mic sau mare depinde cum preferi, ei sunt draguti, cuminti, usor de ingrijit si ii poti invata sa vorbeasca si sa faca trucuri.Iti recomand ceva mai putin zgomotos, nu iti lua agapornis ei fac o galagie cumplita.Iti recomand ninfa, canar (ei canta frumos), zebra australiana, perus etc.Succes!

| ionutzzC a răspuns:

Testasele sunt cea mai buna alegere

| CookieMtfk a răspuns:

Pestii pentru ca ei fac cele mai putine probleme. Au niste culori foarte dragute, sunt foarte draguti, nu fac zgmot, nu trebuie sa le cureti acvariul foarte des. Dar daca vrei sa le arati parintilor ca esti o fata rescponsabila, ia-ti o broscuta. happy

| paktpu a răspuns:

Salut! Te sfatuiesc sa-ți cumper pești, broasca testoasa, am si eu 3 papagali si 4 pesti betta. Papagalii fac galagie dimineata, si la un momendat te cam enervezi, betta sunt usor de crescut nau nevoie de aerator, filtru doar de un bol cu apa daca vrei si decoratiuni si broscutele sunt linistite. Sper sa-ți fie de folos.

| Danii76 a răspuns:

Depinde si de personalitatea ta, intr-un fel, ce te reprezinta, papagalul e agitat mai mereu si zgomotos si sincer, nu iti sugerez sa iti iei papagal, broasca testoasa si pestii nu fac absolut nimic si daca eu as alege cred ca as prefera pestii pentru ca sunt draguti si ca decor