| ionut235 a întrebat:

Salutare,voi ce dați de mâncare la câinii voștri, aș mai vrea niște idei pentru că eu le dau bobițe și resturi de carne.Voi?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bobitele nu sunt sanatoase. Acelea se dau numai cand pleci de acasa mai multe ore si-i lasi ocazional sa manance, fiindca bobitele declanseaza probleme mari cu infectiile la rinichi, atat la caini cat si la pisici.
Da-i gaturi de pui sa manance, sunt ideale si destul de ieftine totodata.

| ionut235 explică (pentru Violleta2022):

Gâturile de pui au ceva carne pe ele ca să aibă ce să mănânce câinele sau sunt mai mult oase?

| Violleta2022 a răspuns (pentru ionut235):

Bineintels ca au si carne pe ele, printre oscioarele mici, care nu inteapa sau raneste gatul cainelui si nici intestinele.
Dar mergi pana in magazinul alimenatar si vezi cu ochii tai!

| ionut235 explică (pentru Violleta2022):

Cam câte gâturi de pui intră într-un kilogram?

| Violleta2022 a răspuns (pentru ionut235):

Nu stiu, nu locuiesc in Romania sa stiu cate gaturi vin la kg.
Dar cumperi o punga de 2kg de gaturi si-i dai cainelui cate jumatate de kg la o masa, daca este caine mare.

| carlaradu a răspuns:

Orez fiert amestecat cu bucatele de carne fiarta, conserve pentru caini poti sa le amesteci cu granule, mai pune le si câte un oua crud pentru ca ajuta f mult cu imunitatea. Inveteaza, se mai plictisesc si ei de aceeași mâncare mereu si mereu. Si niciodată nu le da oase, nu e deloc ok.