| bybby99 a întrebat:

Saluttt! Am gasit intamplator o pisicuta in podul casei mele. Vreau sfaturi pentru ea si pentru cum o pot ingriji.! Pisicuta e nou-nascut! URGENT / dau fundita!:*:*:*:*:*:*:*happyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappy

5 răspunsuri:
| AnaMaryadragutaa a răspuns:

Pai ar trebui sa o vaccinezi si sa o deparazitezi. Apoi ar cam trebuii sa ii afci o baita, dar mi se pare ca e putin cam repede.Fai un culcus sigur si calduros pentru micuta.Hraneste-o de 3 ori pe zi cu lapte, dar ai grija sa nu fie prea gras ar putea face diaree, si in acel caz duo de urgenta la medic altfel ar putea murii sau daca nu poti urgent dai nsite iarba ii intareste stomacul...cred ca si un pic de malai ar fi bun.La-o sa doarma mult are nevoie de somn.Bafta!

| RedNose a răspuns:

Pai de mancare dai lapte amestecat cu galbenus de ou, papa cam din 3 in 3 ore, fai un culcus ai ei si pune-i acolo si ceva de plus sa creada ca e mama ei. Din cand in cand dai cu ceva ud pe la fund ca asa isi va face nevoile(daca ai vazut la caini sau la pisici cand sunt mici mamele lor ii ling la fund si asa isi fac nevoile).
Succes!

| viotedy a răspuns:

Daca e mica tare ii dai lapte cu biberonul, daca e mai marisoara ii dai intr-un castronel, cam de 3 ori pe zi.ii faci si un culcus.

| Leopon a răspuns:

Nu stiu, pentru ca poate a fost pierduta. Eu as fi tinuto in pod, unde ai gasit-o in caz ca se intoarce dupa ea. Sfatul meu este sa-i pui o patura in pod, si soalimentezi cu lapte, daca este posibil dintr-un biberon... :3