| Daiana6737857967unzhsjdbenskdbdn a întrebat:

Buna ziua îmi cer scuze daca nu tine de categorie dar sunt foarte speriata si îngrijorată azi, cand am ajuns de la liceu pisica mea stătea întinsa pe jos la soare si am observat la lăbuță din spate o tăietura de aproximativ 3-4 cm am fost super speriata am început sa plâng si am sărit repede pe ea cu trusa medicală am dat-o cu spirt cu rivanol apoi cu betadina am încercat sa o bandajez însă a dat jos bandajul vreau sa precizez ca pisica este gravida aproape de naștere, si in timp ce o bandajam am observat ca i-a fost tăiat un "deget" de la lăbuță cand am gasit-o nu a fost in stare de sângerare apoi mi-am dat seama ca de fapt Vecinul de vizavi a tuns azi dimineața iarba in fata casei si pisicuța mea obișnuia sa stea pe acolo si cred ca vecinul este vinovat de rănirea pisici mele am vb cu un veterinar apropiat de noi si mi-a zis sa cumpăr cu sprey cu antibiotic am fugit rapid la cabinet si am cumpărat am dat-o pe rana i-am oferi mâncare apa si lapte ceva sfaturi? Pisica este ținuta in casa mie asa mila de ea si de pui ei sper sa nu sufere va rog ajuta-ti-ma cu un sfat dau funda!

4 răspunsuri:
| teosbeos a răspuns:

Cât timp rana nu se infecteaza, si pisica si puii ar trebui sa fie bine. Rana o sa se vindece sindura. Tot ce trebuie sa faci e sa stai linistită. Dar daca vezi ca rana devine purulenta, sa nu eviți sa faci un drum urgent cu ea la veterinar.

| Daiana6737857967unzhsjdbenskdbdn explică (pentru teosbeos):

Sa speram ca nu zilnic o dau cu betadina rivanol si folosesc spreyul cu atibiotic sa speram ca va trece cat de repede

| AnaMaria23682 a răspuns:

Pai...probabil este vina pisicii pentru ca a fost neglijenta. Sfatul meu este sa o lasi se va vindeca stai liniştită. Nu trebuie sa dramatizăm din lucrurile astea stiu ca o iubesti pentru ca si eu sunt extrem de sensibila cand e vorba de pisici, stai liniştită... puii nu vor suferi. Lasa lucrurile sa se intample de la sine daca te ingrijorezi si plângi nu o sa schimbi nimic tu contezi mai mult!winking

| Daiana6737857967unzhsjdbenskdbdn explică (pentru AnaMaria23682):

Probabil, ea este foarte sociabilă si iubitoare poate credea ca nu ii va face rau, îti mulțumesc pentru sfat apreciez mult!