| Grimalkin a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste filme de groza bune. Si parerea voastra big grin mersi

27 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Jeepers Creepers si Silent Hill. Sunt superbe. Vezi ca au mai multe parti si toate sunt incredibile.

| inna a răspuns:

House of wax.

| alecs871 a răspuns:

Hmmmhee hee
Daca chiar vrei filme de groaza... The Grudge 1, 2 si 3, Shutter (2004, cel facut de cei din Japonia), The unborn, poate si Mirrors Si ce filme am mai descoperit eu, Nightmare on Elm street, am vazut la munca Freddy vs Jason (Freedy Kruger din seria Nightmare on Elm Street si Jason din seria Vineri 13). La Nightmare on Elm Street imi cam place ideea filmului, Freddy asta omoara lumea in somn, se joaca cu ei prin vise. Mi-ar fi placut sa vad flmele cu el cand aveam 10 ani, sa nu pot sa dorm noapteahee hee. Dar filmele astea sunt... adica nu prea sunt groaza, daca esti obisnuit/a cu oameni morti si cu "mostruleti" de acest gen nu o sa ti se para groaza, cel putin pentru mine nu mi se parehee hee

| arrriadna a răspuns:

Saw e foarte tare. Toate 5 (ok, al 5-lea e cam. hm.). Si cauta Martyrs, e frantuzesc dar incredibil de bun.

| yumeee a răspuns:

Mi-au plăcut în mod deosebit:

-The unborn ( foarte scary ).
-Silent Hill ( un horror genial, psihologic şi de groază, rămâne în topul meu )
-Paranormal Activity ( iar un film genial, e filmat de către personaje cu camera lor proprie )

Are rost să menţionez The ring? Ăla sigur l-ai văzut.
În fine. Caută trailere pe youtube, sunt f. faine.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Orfana - e de groaza si mi-a placut :)
Motelul Groazei - si el e frumos, l-am vazut de nu stiu cate
ori si mi-a placut :d
Casa celor 13 fantome - e super tare!
Cutia - nu stiu cat e de groaza filmul, deoarece nu l-am vazut, doar am auzit de el
Twilight New Moon - cred ca e de groaza dar e frumos! :d
Shutter - e de groaza si e super tare filmul :x :)
Destinatie finala - e super si e de groaza
Vineri 13 - din nou super si e chiar de groaza
Ultima casa pe stanga - de groaza si mie chiar imi place
House - film de groaza frumos
Mirrors - nu l-am vazut dar unii spun ca e super de groaza
Autopsy - dupa nume pare de groaza, cred ca e frumos
Paranormal activity - dragut de groaza:)
uite si site:
http://www.cinemarx.ro/filme-groaza/
http://www.codrosu.ro/......-2009-200/
:)

| waXonwaXoff a răspuns:

Exosrcistul the beginning

| DianaLostInDreams a răspuns:

Mirrors m-a speriat rauworried si The unborn.

| alexxa a răspuns:

devildomeniul meubig grin
The ring, see no evil, drag me to hell, the eye, the unborn, thr grudge, fracture, darkness, the orphan, the orphanat, mirrors...toate sunt filme extraordinare, dar cel mai tare este The ringbig grin.si darkness sunt super.
Vizionare placutawinking

| lucu a răspuns:

Darknessfalls cel mai tare, the grudge 1 2 3, exorcism emily rose, one missed call, constantine si sunt mai multe sper ca va fi raspunsul castigatorbig grin

| angel_5676 a răspuns:

Eden Lake, dupa parerea mea e chiar de groaza, mie mi a placut!

| Ana_6509 a răspuns:

Wrong Turn 1, 2, 3.Eu zic ca merita cu adevarat sa le vezi. Mie una mi-au placut.

| BlueByte a răspuns:

Mirrors, The Grudge 3, The exorcism of emily rose, Hunting in connecticut, Saw (toate).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mie mi-a placut mult Fingerprints este foarte interesant, nu am nimic care mi-a displacut la el.La fel de mult mi-a placut si la fel de interesant a fost Camera 1408.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The grudge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie si tu xxx si dupa aia mai vezi tu ce se intampla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saw toata seria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cautawinking

| ionoion a răspuns:

28 days later ii bun.

| eubahhh a răspuns:

Paranormal activity

e oribil. mi-a fost frica o saptamana dp ce m-am uitat

| Sebby_6032 a răspuns:

Saw 1-6, Halloween 1, 2, Underworld Rise Of The Lycans, The Mummy, Call of the Hunter, Twilight 1, 2 (nu e chiar de groaza... dar merge)

| lolitagirl a răspuns:

Pei ar fi cateva:
~The Grudge 1, 2, 3
~House of Wax
~Exosrcistul the beginning
~Drag me to hell
~The unborn
~Friday the th13
~Silent Hill
Sper sa iti fie de ajutor acestea happy

| tomtom_7971 a răspuns:

Pai ultimul pe care l-am vazut the fourth cand, daca nu l-ai vazut recomand si printre cele mai "groaznice"dupa parerea mea the exocism of emily rose, si omen,

| asphyxiated a răspuns:

Majoritatea filmelor care le-ati insirat sunt ori thrillere, ori alte frectii la picior de lemn. NU SUNT DE GROAZA. DE GROAZA INSEAMNA SA TE PISI PE TINE DE FRICA.

plus de asta, paranormal activity. hm. ala e cel mai prost film horror care l-am vazut. deci puteam si eu sa fac un film mai bun. cu doi cretini, tipa are probleme cu fantomele, si la sfarsit bum, finalu previzibil.

din toate filmele care le-am citit in comentariile astora, cele mai horror mi s-au parut Saw(trebuie sa fii destul de bolnav sa faci asemenea filme), mirrors(chiar ok, nu te uiti singur, niciodata!), the unborn(dragut. se putea mai bine totusi, oricum. e destul cat sa te faca sa nu dormi 2 ore).

plus de asta. ultima casa pe stanga. wtf?! ala a fost clar thriller. si unde e groaza? ca au violat-o pe aia si apoi era noapte, cu 2 pistoale? ma lasi frate?
twilight new moon? haha. lasa-ma sa rad.
gata, am ras.

dar dupa parerea mea, uita-te la The Ring. si prima si a doua parte.
pa.

| kikimaro a răspuns:

The Grudge e ff frumos, The Shutter e bestial, The ring Rampage \m/, The Orphan cool... si jeepers creepers favoritul meu ^^. Enjoy

| lauraolivia a răspuns:

Caminul ororilor e fain

| brili91 a răspuns:

Poi super tari sunt the collector, the others, the texas chainsaw massacre(toate cele 6 filme), friday the 13th, the hills have eyes 1 si 2, vacancy, the strangers, orphan, wrong turn 1 2 3, natural born killers(daca ink nu l-ai vazut), paintball(e bunicel spre bun), boogeyman 1 2 3. Astea imi vin in minte. Nu sunt toate groaza pura, dar sunt niste filme care t tin tot timpul in suspans.