| Oana263 a întrebat:

Stau la garsoniera si ador cainii , vreau sa imi cumpar un caine bichon pentru ca este mic dar tata nu prea vrea este greu cu un caine in garsoniera ?

2 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Daca garsoniera este mica nu iti recomand sa-ti iei catel si nici pisica, deoarece nu se vor simtii prea bine + au nevoie de miscare.Atat timp cat catelul este mic va fi super activ prin garsoniera + pana se va invata sa se usureze afara va face lipsa mare si lipsa mica pe unde apuca (Chiar si in pat)
Eu iti sugerez sa alegi alta optiune: Chinchilla,hamster,porcusor de guinea, pesti, papagali (desii sunt c-am zgomotosi si te trezesc la 4-5 dimineata, iar hamsterii sunt nocturni).
Daca mai ai intrebari sau doresti vreun sfat cu mare placere te ajut.
Succes si o zi placuta! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este greu deloc.Eu am un bichon maltez.Totul depinde cum este educat.Este mai complicat cu un copil decit cu un bichon.Numai bine.