| andreeaa5556 a întrebat:

Stie cineva ce rase de caini gasesc in petshop-urile din focsani si Galati? va rog.

2 răspunsuri:
| iamprettybored a răspuns:

Mai bine adopți decât să cumperi.
Faci o faptă bună, salvezi un suflet care nu are posibilități, și nici nu plătești bani.

| Andreea213 a răspuns:

Iti sugerez sa nu cumperi din pet shop. Majoritatea cainilor nu sunt sanatosi si provin din puppy mill-uri/ferme de catelusi.

Daca nu stii despre ce e vorba, uite un articol: http://www.zooland.ro/fermele-de-catelusi-suferinta-si-profit-3742