| Kr3eN a întrebat:

Stie cineva daca este legal sa detii o bufnita? Daca da, de unde as putea lua una?

3 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Nu ai de lucru? Ai putea asculta zgomotele pe care le face? Eu sunt înconjurată de bufnite. Stau pe acoperișul casei mele si ale vecinilor, ma însoțesc si in gradina, si nu doar una. Am început sa le plac, si nu fac rele precum alte păsări. Doar cântecele lor ma mai deranjează puțin.

| RKBlue a răspuns:

Probabil se gaseste la vreun petshop dintr-un oras mare.
Dar de ce ai vrea o bufnita?
Ai citit Harry Potter?

Nu e bine sa tii animale salbatice in casa.
De ce?
Pai, si cainii si pisicile vor afara din casa macar o data pe zi, si ele sunt animale de casa(cel putin asa am auzit)
Animalele sunt facute sa stea in natura, la fel si noi(adica sa petrecem cat mai mult timp in natura)
Sunt sigur ca unei bufnite i-ar fi mai bine in natura, in libertate decat intr-o cusca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vrei un sarpe anaconda sa te crezi in Casa Slytherin?