| radu_7849 a întrebat:

Stimati prieteni, va rog daca cunoaste cineva tehnica picturii pe pahare de sticla si ce vopseluri sunt compatibile, sa mi le comunice si mie. Va multumesc mult.

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Va rog daca cunoaste cineva tehnica picturii pe pahare de sticla si ce vopseluri sunt compatibile, sa mi le comunice si mie. = dar cine vopsește / pictează pe pahare de sticlă

| radu_7849 explică:

Cu mare placere: sunt pensionat, am ajuns in Franta unde urmeaza sa-mi petrec o lunga perioada de timp (poate chiar tot restul vietii), am mult timp liber (prea mult, chiar) am incercat sa imi gasesc o slujba fara a pune conditii privitor la remuneratie, dar la 51 de ani e aproape imposibil sa te angajeze cineva, asa ca m-am gandit sa imi ocup timpul pictand pahare si comercializandu-le in pietele de aici care sunt zilnice si uriase, in diferite puncte ale orasului. Am un oarecare talent la pictura si desen asa ca, vorba ceea, incercarea moarte n-are.