| Jackson_Andreas_1997 a întrebat:

Stiti cum sa fac niste decoratiuni de craciun Handmade din hartie, carton(e.t.c.)

Răspuns Câştigător
| Lalaloveu a răspuns:

Pai uite aici mai multe variante:
1. Poti face coronita de craciun care le poti decora cu fructe uscate, fundite etc.
2. Poti face multe lucruri gen cutiute, globuri etc cu tehnica servetelului ies f faine!
3. Poti face globuri sau alte chestii de pus in brad din paine taiata in forme si pe ea pus mult sclipici sau din fructe uscate etc.
4. Potimface ca niste globuri daca te pricepi la cusut sa faci fel si fel de modele gen cap de mos sau om de zapada etc
5. Poti picta pe sticla
6. Poti face decoratiuni (mai mult accesori) din fimo
7.Animalute din conuri de brad
8.Suport de lumanare din mar purin scobit sau din alte fructe.
9.Globuri pe care lipesti boabe de cafea sau seminte etc
10. Coronita de pus la usa din ghemuri de ata, ciucuri etc
11. Exista conuri din polistiren si pe alea poti prinde nasturi cu ace de gamalie si sa pui o stea sus in varf am facut asta si a iesit suuuper
12.Da cu bronz (spray) nuci
SAU cumpara o carte cu decoratiuni de craciun facute manual si vezi acolo cate chestii sunt.
Sper ca te-am ajutat! Bafta!

2 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Http://www.supermamici.ro/decoratiuni-de-craciun/ gasesti aici cartea idei creative pentru decorarea bradului de Craciun.

| supermamici a răspuns:

Si un tutorial despre cum sa faci braduti din panglici de material, aici: http://www.supermamici.ro/decoratiuni-de-craciun-handmade/