Întrebare recomandată | Diana8202 a întrebat:

Ce decoratiuni de craciun simple pot face? (din hartie, carton)
Funda

Răspuns Câştigător
| alealexutza100000 a răspuns:

Poti face din hartie creponata de preferabil rosu niste girlande si la capat fa o fundita. sau din vata si carton. pe carton desenezi un fulg il decupezi faci forma lui pe alt carton decupezi lipesti spatele si la sfarsit lipeste vata. sau tot asa globulete cum ai facut la fulg dar aici trebuie sa ai marcare bune si sclipi(argintiu rosu albastru) astea sunt culorile din care se fac globulete. sau multe altele. si daca stii sa faci icoane pe sticla pune o rama de sticla si dedesubt carton. si o pui pe brad sau renii lui mos craciun cu sania trasa si cu mosu inauntru. sau steaua care arata nasterea domnului. sper ca ti-am fost de ajutor. acum nu pot sati insir toate ideile dar cate am putut ti-am scris.

3 răspunsuri:
| Rebecca123 a răspuns:

Fulgi de nea din hartie alba, beteala din hartie creponata, origami.

Răspuns utilizator avertizat
| livemusic a răspuns:

Poti face fulgi(gasesti pe youtube), beteala din hartie creponata, fluturasi, ingerasi... funda?