| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca suna ciudat, dar din cate m auzit de la o anumita varsta si la cateluse le vine ciclu. e adevarat? daca da la ce varsta le vine? la ce interval si cat dureaza? cel mai bun si rapid rasp primeste FUJDAhappy

Răspuns Câştigător
| AaaNNnnAaa a răspuns:

Ai dreptate.de obicei se intampla cand au 10 luni-1 an.cel putin catelusei mele asa i s-a intamplat... dureaza 3 macsim 4 saptamani si vine o data pe an happy... oricum stai linistita ca nu e ca la oameni.dar ai mare grija ca in perioada asta de obicei atrage multi caini si nu e bine sa o lasi pentru ca e mica. sper sa ti-am fost de ajutor happy

7 răspunsuri:
| LoveNiki a răspuns:

Da e adevarat.
Cand sunt in calduri atunci le vine si lor cicluwinking
De obicei de la 7 luni si tin 21 de zile si le vine din 6 in 6 luni.
Ele accepta masculul a 9-11 -a zi de la inceperea ciclului.

| Laura a răspuns:

De ce să sune ciudat? Le vine cam la vârsta de 6 luni, durează aprox. două săptămâni și vine din 6 în 6 luni.

| Sabiina a răspuns:

Buna! Da, am auzit si eu. Nu stiu de la ce varsta, dar parca tine putin. Adica doar cateva picaturi. Insa nu stiu exact.hee hee te-am pupat.:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da este adevarat, depinde rasa si varsta animalului, apoi varsta animalelor se calculeaza altfel decat a oamenilor.

| loserkidz111 a răspuns:

Nu depinde nici de rasa nici de varsta. prima oara vine pe la 6-7 luni si tine 21 de zile si se repeta la 6 luni. dar poate varia (ca la oameni), spre exemplu la catelusa mea vine o data la 4-5 luni.

| loserkidz111 a răspuns:

Ana: dpaft vine mult mai repede, si vine de 2 ori pe an si... e cam ca la oameni thinking

| Ada46 a răspuns:

*funda sczzlaughing