| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca sunt nenumarate intrebari pe tema aceast dar nici una nu ma avantajeaza...
Peste o saptamana o sa am o catelusa alba canishe(poodle), habar nu am cum o s-o cheme, am cautat nume pe internet, am fost foarte derutata pentru ca sunt foarte multe si prostesti, am cautat aproape ora, deja ma doare capu, ma puteti ajuta? eu ma gandeam la raven(se pronunta reiwan care in engleza inseamna corb) dar nimeni nu este de acord, toti zic ca este nume de mascul si nu se potriveste unei cateluse asa delicate.
P. S:va rog sa nu-mi da-ti nume prostesti de papagali si hamsteri ex:miki, azorica, poodie, pufi, daissy si tot asa, vreau nume speciale, multumesc, bineinteles, fundita!(nu jignesc rozatoarele si inaripatele, si eu am doi papagali care-i cheama Miki si Kiki, asa ca...

Răspuns Câştigător
| DayaneSan a răspuns:

Iubesti animalele din cate vad :X si eu
Raven e o fata in teen titans, te-ai inspirat de acolo nu? si mie imi place raven smug
Bianco e alb in italiana, nero e negru
Perla(asa sa numit catelul meu care sa pierdut crying cand il scoteam afara, a fugit si nu l-am mai gasit niciodata crying inca plang dupa ea, si plang si in somn, a fost o legatura stransa intre noi 2 ), Kika (picatura in italiana), Bia, Seli, Selisha, Ginger, Isa, Ysa, Gwen (se citeste Guen), Kayla, Kira, Mira, Maya, Mayra, Lynn, Kaara(draguta in italiana si se citeste caara, cu accent pe a) si cam atat sper ca te-am ajutat wave

7 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Nu,nu m-am inspirat din desene,asa o cheama pe catelusa unui prieten al matusii mele,mi-a placut mult numele,si eu ma uitam cand eram mica dar sincer am si uitat cum ii cheama,nici nu stiu daca ma exista aceste desene, nu ma ma mai uit demult la aceste programe de copii, multumesc mult de raspunsuri!happy

| ioana100 a răspuns:

M-am hotarat la un nume,o cheama Sasha, multumesc tuturor care mi-au raspuns kiss
@ciufix:imi pare rau, cateusa are doar 6 luni, mi-ar fi placut dar diferenta de varsta e prea marewinking

| Lovelyx3Friendly a răspuns:

Inventeraza tu! si app vrei sa o dai la monta cu al meu?big grin da al meu are deja 1, 4 ani

| SabbyNightShadow a răspuns:

Ai dreptate Sakura,Raven e din teen tiatns si eu ma uitam.Dar uite aici niste nume de ctei: Ursuliza, Shelly, Mely, Sweety, Bea, Lady,Starfire,Snow,Albutza,Belle, Bella, Vulpitza, Sweetmoon. Sper ca te-am ajutatbig grin

| Joannaa a răspuns:

Buna te poti informa de aici http://www.garbo.ro/......ina-2.html

| crysssu a răspuns:

Intra aici si alegeti;)
http://www.wayeh.com/aboutsleddogs/names.htm
pop :*:*

| georgiana_8974 a răspuns:

Poate sa o cheme muffy asa o cheama pe cateluasa mea care e aceeasi rasa ca cea pe care o sa o ai! sper ca te-am ajutat! fundita?