| Sorinna a întrebat:

Hamsteri sau papagali? De ce?

Răspuns Câştigător
| emaalexandra97 a răspuns:

Daca vrei sa-ti iei unul din ei, este o alegere buna.pai,la hamsteri trebuie sa le faci curat, sa pui fan, sau nu stiu ce este(special din farmacii), trebuie sa ii cumperi multe jucarii si in special sa nu-i dai apa.la papagali, pentru ca am si eu, este mai usor sa-ti spun.pai in primul rand le trebuie colivie echipata cu tot ce-i trebuie, mancare(tot ce trebuie sa cumperi la inceput), dupa ce-i achizitionezi trebuie sa le pui mancare si apa in fiecare zi, sa le faci curat o data pe saptamana in colivie(sau atunci cand miroase si este murdara). dupa ce trec vreo 2-3 saptamani de cand i-ai cumparat, incerci sa le dai drumul prin camera sa zboare(cu mare atentie, la locurile unde se pot pierde sau unde se pot rani) si in special sa-i duci la veterinar sa le taie unghiutele cand este nevoie. daca nimeresti niste papagali cuminti care nu fac zgomot sunt perfecti, ai mei nici nu mai stiu ca-i am, la ce cuminti sunt, sunt o companie foarte placuta in momente triste si nu sunt foarte greu de ingrijit. poti sa-i inveti sa vorbeasca, dar cu multa rabdare, sa stai mult timp cu ei(atunci cand este unul singur in colivie si nici macar tu nu stai cu el, va muri de singuratate), ori va trebui sa-i cumperi si pereche ori sa petreci timp cu el/ei.scuze ca am scris atat de mult dar aveam toate aceste lucruri interesante sa-ti zic.

4 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Hamsteriii
sunt mult mai usor de crescut
si papagalu tipa ca prostu'laughing

| anad a răspuns:

Papagali! Sunt mai usor de intretinut si foarte frumosi in comparatie cu hamsterii care arata ca niste sobolani!

| Barbie a răspuns:

Aman2 laughing( pisica mea prefera si hamsteri si papagali)rolling on the floor carne sa fie.NU?

| MosonitorA a răspuns:

Daca vrei sa fii relaxata ia hammsteri fiindca o prietena are papagal si cand nu-i convine ceva incepe si tipa de nu poti sa-i faci nimic