| Oana263 a întrebat:

Sunt cuminti catelusii Bichon ?

6 răspunsuri:
| AnaMaryadragutaa a răspuns:

Doamne Bichoni sunt cei mai draguti si frumosi catei.De cuminti spunt cuminti dar sunt tare energici si cu chef de jaoca mereu.Te rog sa ai incredere in mine.Si eu am o catelusa numita LEXY, vai dar scumpica e si asa ma iubeste si eu la fel.Eu ii spun vrei afar? pai atunci adu lesa puiule si sa vezi cum o aduce.Mie imi place la nebunie rasa asta.Sunt asa de dragalasi de iti vine sa ii papi cu totul.Deci draga mea Oana eu am spus si mai spun o data ei sunt cuminti dar cu chef de joaca asa ca :eu te sfatuiesc sa iti cumperi daca doresti acest catel este o minune.Este cel mai frumos caine...ce vorbesc eu este chiar cel mai frumos animal.Asa ca eu cu LEXY te pupam dulce! Sper din tot sufletul ca te-am ajutat.Pa,pa Oana! 1

| bibiiiy a răspuns:

Eu am bichon frise, si iti spun din propria experienta ca sunt adorabili! sunt cumintei, dar si foarte energici.s-ar juca toata ziua cu tinelove struck iubesc persoanele din familie si se adapteaza foarte repede cu apartamentul.se inteleg bine cu ceilalti caini si sunt foarte curiosi!

| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns:

Depinde cum il dresezi, dar in general sunt cuminti.http://translate.google.ro/....../translate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa stii ceva:pina la virsta de 7-8 luni,nu sint cuminti,rod,strica.Le place enorm sa roada ceea ce miroase:incaltaminte,sosete.Dar in aceasta perioada, trebuie invatati, el nu are de unde sa stie ce este rau si ce nu.Eu am bichon maltez,poate sta singur toata ziua,nu misca nimic, nu stie nimeni de existenta lui, doar daca suna interfonul sau bate cineva in usa. Vorbesc cu el ca si cu un om.Totul depinde cum este educat de mic, exact ca omul.Mult noroc.

| diabolykull a răspuns:

E un bun animal de companie, dar e putin cam galagios, si mult prea jucaus, si sunt mai multe tipuri de bichoni, maltez havanez, frise, bolognese.

| WoOzY a răspuns:

Ma din cate am auzit sunt cuminti da eu sincer nu-mi plac deloc.trebuie" sa-i tunzi odata pe luna[]-- si eu n-am timp