| Betty_9264 a întrebat:

catelusii mei bichon au o luna de cand s-au nascut.
Pot sa le fac baie?
DAU FUNDA! multumesc!

Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Doar in cazuri extreme le poti face baie, daca sunt plini de noroi sau foarte murdari si le miroase blana.
Daca nu, nu le faci pana pe la 3 luni.
Doar de la 6 luni ii poti spala cu sampon PENTRU CAINI! (in niciun caz de oameni)
Apa nu trebuie sa ajunga in urechi, cap si ochi.
Deci ii speli daca e nevoie mare doar cu apa calduta, nici rece si nici calda pana la gat, sa nu ajunga pe cap.
Si apoi ii usuci cu prosopelul.

Succes si O zi placuta! happy

3 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Nu, nu se face baie cand sunt mici pentru ca li se strica blanita. daca sunt asa murdari poti sa ii stergi cu o carpa umeda.

| LanaDelReyFan a răspuns:

Daca le faci cumva baie ai grija la urechi, si ochisori sa nu le intre apa cu spumahappy

| denyysss a răspuns:

Presupun k deja alearga nu?
eu zic k da dar cu apa calda.
si usucai repede
funda?