| Hunter163 a întrebat:

Sunt din Timisoara si hobby-ul meu este photography-ul. Este legal sa fotografiez oameni in oras?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Este legal atât timp cât nu publici nicăieri acele fotografii.
Pentru a le putea folosi (publica), ar fi nevoie să ai un acord scris de la fiecare persoană care apare în pozele tale. Altfel, le încalci dreptul la propria imagine.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Fotografia, suna ca naiba photography-ul

| EneCristian a răspuns:

Da in orice loc public poti sa faci fotografii este un spatiu destinat publicului singurele locuri unde nu ai voie sunt locuri private ( semnalizate) ai grija ce faci atata tot.

| 90210 a răspuns:

In primul rand se numeste :Fotografia". Sa nu mai spui in viata da photography-ul!