| ElenaNatalia34 a întrebat:

Sunt foarte îngrijorată, câinele meu de un an..nu mănâncă de 2 zile acele bobite pentru câine, astăzi îl vad că se leagănă, nu se poate ține pe picioare, nu doarme, nu știu ce sa mai fac, nici apă nu beasad

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda sa-i dai imediat o pastila de CARBUNE medicinal activat, cumparat din farmacie, ca acela nu are efecte secundare, dar ajuta la indigestie, voma, stari de rau si chiar la otravire. pastila se poate baga cu forta direct pe gat la animal si apoi da-i sa bea apa, ca sa se dizolve. daca este doar o indigestie atunci isi va revenii in cateva ore.

Oricum trebuie dus la veterinar, pentru a fii controlat sa nu fie ceva grav.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi cu el la vet.

| Violleta2022 a răspuns:

Atunci cand cainele este bolnav nu-i dai bobite, ca aia este hrana uscata de cea mai proasta calitate.
Da-i niste pui fiert sau organe de pasare ori vita si apa proaspata.
Dar eu ti-as recomanda sa-l duci de urgenta la vet, ca va murii daca nu-l duci imediat.

| Mosotti a răspuns:

Are o problema de sanatate, daca se rezolva e ok, daca nu, pregateste-te sa iei alt caine, nu este problema, daca vrei iei aceiasi rasa sa nu fie diferenta.
Insa sper ca se rezolva cu asta pe care-l ai, du-l repede la medic.

| Sophieka a răspuns:

N-ai auzit de veterinar? Nu veni cu scuze...Du-l la medic.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Mersul de urgenta la un veterinar, nu administra câinelui lucruri din păreri nesigure sau nu știu ce surse de pe internet.

| newaccountbye a răspuns:

Este important sa duci imediat cainele la un veterinar pentru a fi evaluat si tratat. Refuzul de a manca si de a bea apa pot fi semne ale unei probleme de sanatate grave, iar faptul ca nu se poate tine pe picioare si se leagana poate fi un semn de disconfort sau durere.

Veterinarul va putea face o evaluare completa a starii de sanatate a cainelui si va putea recomanda un plan de tratament adecvat. In cazul in care cainele tau are o problema de sanatate, este important sa incepi tratamentul cat mai curand posibil pentru a preveni complicatii si pentru a ajuta cainele sa se recupereze cat mai repede posibil.

| Adolphine a răspuns:

Trebuie dus urgent la veterinar