| MeGustaaaaa a întrebat:

Cainele meu e bolnav.De doua zile nu mananca si abia umbla..Doarme tota ziua.
Azi cand am venit de la scoala avea botul ud si rece.thinking Cand sta intins rasufla precum un batran, de parca sforaie chiar daca nu doarme! Ce are? Va muri?
P.s-Vecinu` imi uraste cainele pentru. ca zice el ca latra.LOL, e caine..Ar vrea sa miaune?! In fine, il uraste si se lauda ca il omoara sau ceva..Sa il fi otravit ceva? Fuuunda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

Mergi cu el la veterinar el este in masura sa-ti spuna sigur ce are.

| Hevnoraak a răspuns:

Pregăteștete spiritual o să dea colțul.

| Cocochannel a răspuns:

E normal si bine sa aiba botul ud si rece.Ce rasa e,cati ani are,de cand il ai? Daca ai dubii ca ar fi ceva in neregula cu el, du-l repede la veterinar. Daca tu crezi ca vecinul i-a dat ceva, fa-l sa vomite, da-i carbune medicinal sa absoarba toxinele (numai daca ar fi otravit).Dar cel mai bine, du-l la medic!

| bybyu a răspuns:

Ar trebui sa ii dai lapte acru, deoarece acesta este un remediu pentru otrava doar ca sa te asiguri, iar dupa aceea cel mai indicat ar fi sa il duci la veterinar. Succes si sper ca ti-am fost de ajutor

| pisiculmic a răspuns:

Daca e vreme rece afara poate a racit sau la otravit vecinu tau, nu iti face griji du-te cu el la veterinar. Fundi? :-)