| Danieldgr a întrebat:

Știți de ce carașilor auriii li se înnegresc aripile?

1 răspuns:
| Anonima6789777 a răspuns:

NU sunt specialista in carasi, poate fi ceva normal. dar daca negreala este extinsa s-ar putea vorbi despre boala " Catifea"
Aceasta boala este cauzata de parazitul " Odinium linineticum ' 'Este prevazut cu radacina care se infinge adanc in pielea pestelui de unde isi procura hrana. Dupa atasare creste de opt ori fata de cum era in starea initiala dupa cateva zile se desprind de pesti pentru ca apoi sa se divida.
Sper sa nu fie asta.