| Bmth_Emi_1996 a întrebat:

TPU, este in regula daca pun un bat mai gros in cusca hamsterilor pentru a-l roade? Am inteles ca este nevoie de ceva ca sa roada pentru a-si intari dintii, e adevarat?

Răspuns Câştigător
| robotron a răspuns:

Dintii lor cresc foarte repede, iar daca nu mananca ceva tare care sa le toceasca dintii, vor ajunge sa nu mai poata manca din cauza lungimii incredibile a dintilor. Sincer, eu nu am avut hamster, dar am avut iepuri, si le dadeam morcovi, mere, si multe alimente tari, cred ca hamsterul trebuie sa faca la fel, dar nu sunt sigur in legatura cu batul, intrucat nici nu l-ar baga in seama, incearca vreun mar sau ceva tare ca sa manance

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai Google, foloseste-l!

| DenisaKarolina a răspuns:

Da, este in regula big grin

| Lucyamaria a răspuns:

Da,e adevarat! Dar eu iti sugerez sa ii pui carton sau hartie pentru a roade...Eu asa am facut.