| Betyskumpik a întrebat:

TPU peste cateva zile plec la mare. Dar din pacate am un golden retriever. si nu vreau sa il las singur pentru o saptamana. ce sa fac? Poate stiti vreun hotel pe unde pot marge si sa stau cu el.
Va rog ajutati-ma! Funda

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Ori il lasi la o ruda ceva ori poti sa-l duci intr-o pensiune canina. Cauta pe net pensiuni canine in zona unde stai tu sau in apropriere de orasul tau. Acolo cainii sunt ingrijiti, scosi afara sa alerge si sa se joace

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca gasesti. Lasa-l la adapostul pentru animale in regim hotelier (daca ai asa ceva in localitatea ta). Dar, nu ai familie, prieteni, la care sa-l lasi?

| Marzipany a răspuns:

In majoritatea hotelurilor nu ai voie cu animale. Poti sa-ti suni cel mai but prieten/cea mai buna prietena si sa il/o rogi sa stea cu cainele tau(si sa iesiti in oras dupa, tu sa faci cinste!)

| Gabriel643 a răspuns:

Poti sa il lasi cu o vecina, sau sa il luati cu voi.Nustiu exact daca e o idee buna sa-l lasi la hotel, face galagie etc. Poti sa angajezi o dadaca, poti sa-l lasi la vecina sau poti sa il lasi aca singut, dar anunti pe cineva(vecina)sa-i dea de mancare, sa-l spele etc. Sper ca te-am ajutat

| Andrei4178 a răspuns:

Sunt pensiunu canine, adaposturile de caini fara stapani nu primesc caini cu stapanwinking (regim de pensiune)

| Ghica_Sebastian_1992 a răspuns:

Poti sa il lasi la bunica, la o vecina, la un prieten/a in care ai incredere.