| Illuminati2016 a întrebat:

TPU.Pot pati ceva daca iau becuri economice(tip tub, spirala) din locurile unde se recicleaza asa ceva? Zic asta ca sa le pot refoloalsi cu un tub fluorescent nou

3 răspunsuri:
| InvatamProgramare a răspuns:

Becurile cu neon au o cantitate foarte mica de mercur, care nu e toxica dar e bine sa nu abuzezi de acest "sport".

| Illuminati2016 explică (pentru InvatamProgramare):

Pai si ce are ca are mercur ca doar nu sparg tuburi in toata ziua

| InvatamProgramare a răspuns (pentru Illuminati2016):

Recomandarile sunt sa stam departe de substantele toxice. Acum fiecare face ce vrea. Nu?