| cristi568 a întrebat:

Un motan de vreo 5 ani cu bube pe burta.

E o pisica de la tara a unui vecin, nu are cum sa-l duca la veterinar. Ce poate sa aiba?

Spune ca nu se scarpina si nici nu il doare.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Până să văd imaginea voiam să spun că acele "bube" s-ar putea să fie căpușe. Dar ce este în imaginea ta nu am mai văzut. Trebuie dus la un veterinar. Dacă bubele vor fi luate și de oameni?
Măcar mergi cu poza la un veterinar. Acolo te poți interesa și de costul transportului pisicii și al tratamentului.
Dacă vecinul nu are grijă de ființa care s-a angajat să o ia în stăpânirea lui, atunci cum se poate aștepta ca și Dumnezeu să aibă grijă de el?