| myname93 a întrebat:

Un strat neuniform de vopsea aplicat pe o chitara acustica afecteaza sunetul produs de instrument? Fara intrebari la misto va rog. Fara intrebari din partea necunoscatorilor.

3 răspunsuri:
| DreamWhite3000 a răspuns:

Nu..Nu afecteaza daca a ajuns pe lemn. Daca a ajuns pe corzi Da.Afecteaza

| Miau1617 a răspuns:

Bună ziua.Îți voi da răspunsul bunicului meu, el fiind de meserie chitarist de peste 38 de ani, a dat raspunsul urmator:"Un strat neuniform, dar si un strat mai gros de vopsea poate afecta sunetul original al chitarii. Daca vopseaua este aplicata pe lemn cat si pe corzi, chitara va avea o alta vibratie."
Sper că v-am ajutat.

| Alice3939 a răspuns:

Afecteaza daca:
-e pe corzi
-e inauntru
-e pe margine spre inauntrul chitarii(nu mai imi vine cum se numeste)
In rest e ok